Hirose Electric Co Ltd DF13C-3P-1.25V(77)
DF13C-3P-1.25V(77) picture photo
Mfg. Part Number
DF13C-3P-1.25V(77)
Brief Description
CONN HDR 3POS 1.25MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF13C-3P-1.25V(77).pdf
Availability of DF13C-3P-1.25V(77)
QUANTITY
DF13C-3P-1.25V(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13C-3P-1.25V(77)
Internal Part NumberEIS-DF13C-3P-1.25V(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13C-3P-1.25V(77)
Related LinksDF13C-3P-, DF13C-3P-1.25V(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13C-3P-1.25V(77) Details Description
Related parts for DF13C-3P-1.25V(77)
RES SMD 37.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 275MA 1.95 OHM datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 40W datasheet.pdf
CSTR,STR,SNB datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf