Hirose Electric Co Ltd DF14-10P-1.25H(25)
DF14-10P-1.25H(25) picture photo
Mfg. Part Number
DF14-10P-1.25H(25)
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14-10P-1.25H(25).pdf
Availability of DF14-10P-1.25H(25)
QUANTITY
DF14-10P-1.25H(25) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14-10P-1.25H(25)
Internal Part NumberEIS-DF14-10P-1.25H(25)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF14 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package28
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF14
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14-10P-1.25H(25)
Related LinksDF14-10P-, DF14-10P-1.25H(25) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14-10P-1.25H(25) Details Description
Related parts for DF14-10P-1.25H(25)
QUICKIE HDR SLIM-LN VERT 10POS datasheet.pdf
IC MMIC AMP HGA 6-20GHZ 8SMD datasheet.pdf
14 CIR MTS .156 ASSY ON TAPE L datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 7/16" 6.50" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 7.62MM datasheet.pdf
KIT BATTERY PACK FOR EZDSP 55XX datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.053A 110 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
26500 61C 61#20 S BY PLUG LC datasheet.pdf
150UF 16V 6,3X11 datasheet.pdf