Hirose Electric Co Ltd DF14A-2P-1.25H(56)
DF14A-2P-1.25H(56) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-2P-1.25H(56)
Brief Description
CONN HEADER 2POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-2P-1.25H(56).pdf
Availability of DF14A-2P-1.25H(56)
QUANTITY
DF14A-2P-1.25H(56) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-2P-1.25H(56)
Internal Part NumberEIS-DF14A-2P-1.25H(56)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF14 Series
Standard Package1,000
SeriesDF14
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-2P-1.25H(56)
Related LinksDF14A-2P-, DF14A-2P-1.25H(56) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-2P-1.25H(56) Details Description
Related parts for DF14A-2P-1.25H(56)
IC MCU 8BIT 3KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
KIT INDUCTOR HI FREQ 0603 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SHEET PLYMR 25.4X101.6MM 5/PK datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A 5FLIPCHIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 31POS THRUHL datasheet.pdf