Hirose Electric Co Ltd DF14A-5P-1.25H(26)
DF14A-5P-1.25H(26) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-5P-1.25H(26)
Brief Description
CONN HEADER 5POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-5P-1.25H(26).pdf
Availability of DF14A-5P-1.25H(26)
QUANTITY
DF14A-5P-1.25H(26) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-5P-1.25H(26)
Internal Part NumberEIS-DF14A-5P-1.25H(26)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF14 Series
Standard Package1,000
SeriesDF14
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-5P-1.25H(26)
Related LinksDF14A-5P-, DF14A-5P-1.25H(26) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-5P-1.25H(26) Details Description
Related parts for DF14A-5P-1.25H(26)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V Y5V 1206 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.77UH N30 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf