Hirose Electric Co Ltd DF14A-9P-1.25H(26)
DF14A-9P-1.25H(26) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-9P-1.25H(26)
Brief Description
CONN HEADER 9POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-9P-1.25H(26).pdf
Availability of DF14A-9P-1.25H(26)
QUANTITY
DF14A-9P-1.25H(26) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-9P-1.25H(26)
Internal Part NumberEIS-DF14A-9P-1.25H(26)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF14 Series
Standard Package1,000
SeriesDF14
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-9P-1.25H(26)
Related LinksDF14A-9P-, DF14A-9P-1.25H(26) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-9P-1.25H(26) Details Description
Related parts for DF14A-9P-1.25H(26)
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 180A TO263-7 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 6MM datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ32B datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
HEATSHRINK 19.05MM ID 50MM L datasheet.pdf