Hirose Electric Co Ltd DF1B-13EP-2.5RC
DF1B-13EP-2.5RC picture photo
Mfg. Part Number
DF1B-13EP-2.5RC
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 13POS 2.5MM
Datasheet Download
DF1B-13EP-2.5RC.pdf
Availability of DF1B-13EP-2.5RC
QUANTITY
DF1B-13EP-2.5RC Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1B-13EP-2.5RC
Internal Part NumberEIS-DF1B-13EP-2.5RC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesDF1B
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions13
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp, IDC
Fastening TypeLatch Lock
ColorWhite
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1B-13EP-2.5RC
Related LinksDF1B-13, DF1B-13EP-2.5RC Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1B-13EP-2.5RC Details Description
Related parts for DF1B-13EP-2.5RC
IC REG LDO 1V 1A SC63 datasheet.pdf
IC SW 3BIAS TONE H/V 2.2V 20QSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROGR UNIV 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FAN 12VDC 80X20MM 2WR datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf