Hirose Electric Co Ltd DF1BZ-18P-2.5DSA
DF1BZ-18P-2.5DSA picture photo
Mfg. Part Number
DF1BZ-18P-2.5DSA
Brief Description
CONN HEADER 18POS 2.5MM STR TIN
Datasheet Download
DF1BZ-18P-2.5DSA.pdf
Availability of DF1BZ-18P-2.5DSA
QUANTITY
DF1BZ-18P-2.5DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1BZ-18P-2.5DSA
Internal Part NumberEIS-DF1BZ-18P-2.5DSA
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.177" (4.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1BZ-18P-2.5DSA
Related LinksDF1BZ-18, DF1BZ-18P-2.5DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1BZ-18P-2.5DSA Details Description
Related parts for DF1BZ-18P-2.5DSA
IC REG LDO 1.8V 0.5A SOT223-6 datasheet.pdf
EDGECARD 120POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LCK SCW MNT 1 1/16" datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR AS3955 datasheet.pdf
820UF 35V 16X16X21 MM 125C 5000H datasheet.pdf