Hirose Electric Co Ltd DF22-1P-7.92DSA(06)
DF22-1P-7.92DSA(06) picture photo
Mfg. Part Number
DF22-1P-7.92DSA(06)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 1POS 7.92MM
Datasheet Download
DF22-1P-7.92DSA(06).pdf
Availability of DF22-1P-7.92DSA(06)
QUANTITY
DF22-1P-7.92DSA(06) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22-1P-7.92DSA(06)
Internal Part NumberEIS-DF22-1P-7.92DSA(06)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions1
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.354" (9.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22-1P-7.92DSA(06)
Related LinksDF22-1P-7, DF22-1P-7.92DSA(06) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22-1P-7.92DSA(06) Details Description
Related parts for DF22-1P-7.92DSA(06)
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ISO ADJ DL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
8P8C SMT SHIELDED 1 PORT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W CM datasheet.pdf