Hirose Electric Co Ltd DF22-4P-7.92DSA(05)
DF22-4P-7.92DSA(05) picture photo
Mfg. Part Number
DF22-4P-7.92DSA(05)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 4POS 7.92MM PCB TIN
Datasheet Download
DF22-4P-7.92DSA(05).pdf
Availability of DF22-4P-7.92DSA(05)
QUANTITY
DF22-4P-7.92DSA(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22-4P-7.92DSA(05)
Internal Part NumberEIS-DF22-4P-7.92DSA(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Featured ProductDF22 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.354" (9.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22-4P-7.92DSA(05)
Related LinksDF22-4P-7, DF22-4P-7.92DSA(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22-4P-7.92DSA(05) Details Description
Related parts for DF22-4P-7.92DSA(05)
IC 2.53V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC 3DVR/5RCVR 5V RS232 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 450A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 43 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT YLW W/WIRE 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT M12 datasheet.pdf