Hirose Electric Co Ltd DF22-5P-7.92DS
DF22-5P-7.92DS picture photo
Mfg. Part Number
DF22-5P-7.92DS
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 5POS 7.92MM R/A TIN
Datasheet Download
DF22-5P-7.92DS.pdf
Availability of DF22-5P-7.92DS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF22-5P-7.92DS Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22-5P-7.92DS
Internal Part NumberEIS-DF22-5P-7.92DS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.354" (9.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22-5P-7.92DS
Related LinksDF22-5P, DF22-5P-7.92DS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22-5P-7.92DS Details Description
Related parts for DF22-5P-7.92DS
IC 16-BIT AUDIO DAC 24-SOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
300 MHz to 1000 MHz Quadrature Modulator IC datasheet.pdf