Hirose Electric Co Ltd DF22AR-2EP-7.92C
DF22AR-2EP-7.92C picture photo
Mfg. Part Number
DF22AR-2EP-7.92C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 2POS 7.92MM
Datasheet Download
DF22AR-2EP-7.92C.pdf
Availability of DF22AR-2EP-7.92C
QUANTITY
DF22AR-2EP-7.92C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22AR-2EP-7.92C
Internal Part NumberEIS-DF22AR-2EP-7.92C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions2
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22AR-2EP-7.92C
Related LinksDF22AR-2, DF22AR-2EP-7.92C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22AR-2EP-7.92C Details Description
Related parts for DF22AR-2EP-7.92C
CAP CER 0.018UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf