Hirose Electric Co Ltd DF23C-50DP-0.5V(92)
DF23C-50DP-0.5V(92) picture photo
Mfg. Part Number
DF23C-50DP-0.5V(92)
Brief Description
CONN PLUG 50POS DUAL 0.5MM SMD
Datasheet Download
DF23C-50DP-0.5V(92).pdf
Availability of DF23C-50DP-0.5V(92)
QUANTITY
DF23C-50DP-0.5V(92) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF23C-50DP-0.5V(92)
Internal Part NumberEIS-DF23C-50DP-0.5V(92)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBoard to Board and Board to FPC Connectors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions50
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights1.5mm
Height Above Board0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF23C-50DP-0.5V(92)
Related LinksDF23C-50D, DF23C-50DP-0.5V(92) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF23C-50DP-0.5V(92) Details Description
Related parts for DF23C-50DP-0.5V(92)
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 6A D2PAK-3 datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
1100UF 250V 28.58X104.78 85C AXI datasheet.pdf