Hirose Electric Co Ltd DF23E-22DS-0.5V(63)
DF23E-22DS-0.5V(63) picture photo
Mfg. Part Number
DF23E-22DS-0.5V(63)
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN RECEPT 22POS DUAL 0.5MM SMD
Datasheet Download
DF23E-22DS-0.5V(63).pdf
Availability of DF23E-22DS-0.5V(63)
QUANTITY
DF23E-22DS-0.5V(63) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF23E-22DS-0.5V(63)
Internal Part NumberEIS-DF23E-22DS-0.5V(63)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesDF23
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions22
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness16µin (0.40µm)
Mated Stacking Heights2mm
Height Above Board0.057" (1.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF23E-22DS-0.5V(63)
Related LinksDF23E-22D, DF23E-22DS-0.5V(63) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF23E-22DS-0.5V(63) Details Description
Related parts for DF23E-22DS-0.5V(63)
IC XDCP 32-TAP 50K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
FUSE 80A 240V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2PHASE NOISE SUP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 750 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT PIN SOLDER datasheet.pdf
REPLCMT GLAS COVER FOR 1070-HZ datasheet.pdf
DMM 1000V 10A RMS datasheet.pdf