Hirose Electric Co Ltd DF30FB-34DP-0.4V(82)
DF30FB-34DP-0.4V(82) picture photo
Mfg. Part Number
DF30FB-34DP-0.4V(82)
Brief Description
CONN HEADER 34POS 0.4MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF30FB-34DP-0.4V(82).pdf
Availability of DF30FB-34DP-0.4V(82)
QUANTITY
DF30FB-34DP-0.4V(82) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF30FB-34DP-0.4V(82)
Internal Part NumberEIS-DF30FB-34DP-0.4V(82)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBoard to Board and Board to FPC Connectors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader, Center Strip Contacts
Number of Positions34
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact Finish Thickness2µin (0.05µm)
Mated Stacking Heights0.9mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF30FB-34DP-0.4V(82)
Related LinksDF30FB-34D, DF30FB-34DP-0.4V(82) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF30FB-34DP-0.4V(82) Details Description
Related parts for DF30FB-34DP-0.4V(82)
SWITCH R102 ROTA SLIDE datasheet.pdf
IC REGISTER QUAD 2PORT 16SOIC datasheet.pdf
IC LATCH EDGE TRIG OCT D 24DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 750MA DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf