Hirose Electric Co Ltd DF36-45P-0.4SD
DF36-45P-0.4SD picture photo
Mfg. Part Number
DF36-45P-0.4SD
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN PLUG 0.4MM 45POS SHLD AU
Datasheet Download
DF36-45P-0.4SD.pdf
Availability of DF36-45P-0.4SD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF36-45P-0.4SD Order Process
Ship out your order
Specifications of DF36-45P-0.4SD
Internal Part NumberEIS-DF36-45P-0.4SD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileSecurity Camera connectors - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDF36
PackagingTray
Connector TypePlug
Contact TypeOuter Shroud Contact
Number of Positions45
Pitch0.016" (0.40mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeLatch Holder
Cable TerminationSolder
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge42-46 AWG
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF36-45P-0.4SD
Related LinksDF36-45, DF36-45P-0.4SD Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF36-45P-0.4SD Details Description
Related parts for DF36-45P-0.4SD
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 91.1VC SMB datasheet.pdf
PLUG 6POS 80 DEG BLK/GRN 4.0-5.2 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf