Hirose Electric Co Ltd DF36A-40P-SHL(52)
DF36A-40P-SHL(52) picture photo
Mfg. Part Number
DF36A-40P-SHL(52)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN COVER FOR 40POS PLUG
Datasheet Download
DF36A-40P-SHL(52).pdf
Availability of DF36A-40P-SHL(52)
QUANTITY
DF36A-40P-SHL(52) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF36A-40P-SHL(52)
Internal Part NumberEIS-DF36A-40P-SHL(52)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesDF36
Accessory TypeShield
Number of Positions40
For Use With/Related ProductsDF36 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF36A-40P-SHL(52)
Related LinksDF36A-40, DF36A-40P-SHL(52) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF36A-40P-SHL(52) Details Description
Related parts for DF36A-40P-SHL(52)
RES ARRAY 4 RES 270K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH CLAMP 9A 52V DPAK datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SWITC PLUNGER SPDT 11A PUSH TERM datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 6.5A 85 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MICRO 21C S 12" WHT FLOAT datasheet.pdf