Hirose Electric Co Ltd DF36AJ-40P-SHL
DF36AJ-40P-SHL picture photo
Mfg. Part Number
DF36AJ-40P-SHL
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN COVER FOR 40POS PLUG
Datasheet Download
DF36AJ-40P-SHL.pdf
Availability of DF36AJ-40P-SHL
QUANTITY
DF36AJ-40P-SHL Order Process
Ship out your order
Specifications of DF36AJ-40P-SHL
Internal Part NumberEIS-DF36AJ-40P-SHL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMicro-Coaxial Connector
Video FileSecurity Camera connectors - Hirose
Featured ProductDF36 Series
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesDF36
Accessory TypeShield
Number of Positions40
For Use With/Related ProductsDF36 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF36AJ-40P-SHL
Related LinksDF36AJ-, DF36AJ-40P-SHL Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF36AJ-40P-SHL Details Description
Related parts for DF36AJ-40P-SHL
NUT DRIVER HEX SOCKET 8MM datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 60A POLARPAK datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 150PF X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG TRPL 32TQFN datasheet.pdf
RES 270 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf