Hirose Electric Co Ltd DF3D-15P-2V(20)
DF3D-15P-2V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF3D-15P-2V(20)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 15POS 2MM VERT TIN
Datasheet Download
DF3D-15P-2V(20).pdf
Availability of DF3D-15P-2V(20)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF3D-15P-2V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3D-15P-2V(20)
Internal Part NumberEIS-DF3D-15P-2V(20)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF3
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3D-15P-2V(20)
Related LinksDF3D-15, DF3D-15P-2V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3D-15P-2V(20) Details Description
Related parts for DF3D-15P-2V(20)
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS T/H R/A TIN 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 80MA 6.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
TOOL KIT COMPLETE X 94529-120X datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 3/16" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf