Hirose Electric Co Ltd DF3DZ-14P-2V(50)
DF3DZ-14P-2V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF3DZ-14P-2V(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 14POS 2MM VERT GOLD
Datasheet Download
DF3DZ-14P-2V(50).pdf
Availability of DF3DZ-14P-2V(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF3DZ-14P-2V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3DZ-14P-2V(50)
Internal Part NumberEIS-DF3DZ-14P-2V(50)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package13
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF3
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3DZ-14P-2V(50)
Related LinksDF3DZ-14, DF3DZ-14P-2V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3DZ-14P-2V(50) Details Description
Related parts for DF3DZ-14P-2V(50)
LED RED CLEAR 5MM T/H datasheet.pdf
CONN ADAPTER PLUG/PLUG 2POS 2MM datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP SM8 datasheet.pdf
IC DGTL POT 129TAPS QUAD 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 3POS 4.5MM SOLDER datasheet.pdf