Hirose Electric Co Ltd DF3Z-14P-2H(51)
DF3Z-14P-2H(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF3Z-14P-2H(51)
Brief Description
CONN HDR 14POS 2MM R/A GOLD
Datasheet Download
DF3Z-14P-2H(51).pdf
Availability of DF3Z-14P-2H(51)
QUANTITY
DF3Z-14P-2H(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3Z-14P-2H(51)
Internal Part NumberEIS-DF3Z-14P-2H(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1,000
SeriesDF3
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3Z-14P-2H(51)
Related LinksDF3Z-14, DF3Z-14P-2H(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3Z-14P-2H(51) Details Description
Related parts for DF3Z-14P-2H(51)
SWITCH ROTARY 3P-4POS ENCLOSED datasheet.pdf
SIDACTOR BI 360V 80A DO15 LOCAP datasheet.pdf
IC RF ZIGBEE/802.15.4 SOC 2.4GHZ datasheet.pdf
MODULE ISDN-S 1CT:2.5CT 30MH T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 250MW DO35 datasheet.pdf
MOLOK MALE HOUS. COVER 983850001 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64K FLASH 52-LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf