Hirose Electric Co Ltd DF3Z-14P-2V(20)
DF3Z-14P-2V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF3Z-14P-2V(20)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 14POS 2MM VERT TIN
Datasheet Download
DF3Z-14P-2V(20).pdf
Availability of DF3Z-14P-2V(20)
QUANTITY
DF3Z-14P-2V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3Z-14P-2V(20)
Internal Part NumberEIS-DF3Z-14P-2V(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package13
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF3
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3Z-14P-2V(20)
Related LinksDF3Z-14, DF3Z-14P-2V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3Z-14P-2V(20) Details Description
Related parts for DF3Z-14P-2V(20)
IC HEX INVERTER 14-DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 60MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC BASESTATION FINAL SOT502B datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf