Hirose Electric Co Ltd DF4-10PA-2R26
DF4-10PA-2R26 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-10PA-2R26
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
CONN PLUG 10POS AWG26 R/ANGLE
Datasheet Download
DF4-10PA-2R26.pdf
Availability of DF4-10PA-2R26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-10PA-2R26 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-10PA-2R26
Internal Part NumberEIS-DF4-10PA-2R26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesDF4
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions10
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-10PA-2R26
Related LinksDF4-10, DF4-10PA-2R26 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-10PA-2R26 Details Description
Related parts for DF4-10PA-2R26
IC LATCH OCTAL 3 STATE 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 250V datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.8A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
RES 7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 25NS 63BGA datasheet.pdf
ENCLOS HSNG FOR 3U 84HP 315MM datasheet.pdf