Hirose Electric Co Ltd DF4-11PA-2R28
DF4-11PA-2R28 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-11PA-2R28
Brief Description
CONN PLUG 11POS AWG28 R/ANGLE
Datasheet Download
DF4-11PA-2R28.pdf
Availability of DF4-11PA-2R28
QUANTITY
DF4-11PA-2R28 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-11PA-2R28
Internal Part NumberEIS-DF4-11PA-2R28
Number of Positions11
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Cable TerminationIDC
Wire Gauge28 AWG, Stranded
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-11PA-2R28
Related LinksDF4-11, DF4-11PA-2R28 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-11PA-2R28 Details Description
Related parts for DF4-11PA-2R28
CONN FFC FPC TOP 8POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
IC MPU 68000 25MHZ 114PGA datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A 8DSBGA datasheet.pdf
IC TX ESD RS485/422 LP 8-TDFN datasheet.pdf
PATCH CORD CAT 6 5' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
2.5 RAS 2POS OP/EW WO/POL GRN datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf