Hirose Electric Co Ltd DF4-12PA-2R26
DF4-12PA-2R26 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-12PA-2R26
Brief Description
CONN PLUG 12POS AWG26 R/ANGLE
Datasheet Download
DF4-12PA-2R26.pdf
Availability of DF4-12PA-2R26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-12PA-2R26 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-12PA-2R26
Internal Part NumberEIS-DF4-12PA-2R26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions12
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-12PA-2R26
Related LinksDF4-12, DF4-12PA-2R26 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-12PA-2R26 Details Description
Related parts for DF4-12PA-2R26
IC LINE DVR CATV 20-SOIC T/R datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 8POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
LENS YELLOW TRANSLUCENT DOME datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP FILM 820 NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf