Hirose Electric Co Ltd DF4-13P-2R26
DF4-13P-2R26 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-13P-2R26
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
CONN PLUG 13POS AWG26 STRAIGHT
Datasheet Download
DF4-13P-2R26.pdf
Availability of DF4-13P-2R26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-13P-2R26 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-13P-2R26
Internal Part NumberEIS-DF4-13P-2R26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesDF4
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions13
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-13P-2R26
Related LinksDF4-13, DF4-13P-2R26 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-13P-2R26 Details Description
Related parts for DF4-13P-2R26
RES SMD 39 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20-QSOP datasheet.pdf
6762 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.018 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf