Hirose Electric Co Ltd DF4-13PA-2R26
DF4-13PA-2R26 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-13PA-2R26
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
CONN PLUG 13POS AWG26 R/ANGLE
Datasheet Download
DF4-13PA-2R26.pdf
Availability of DF4-13PA-2R26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-13PA-2R26 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-13PA-2R26
Internal Part NumberEIS-DF4-13PA-2R26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesDF4
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions13
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-13PA-2R26
Related LinksDF4-13, DF4-13PA-2R26 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-13PA-2R26 Details Description
Related parts for DF4-13PA-2R26
PHYSICAL DESIGN SYS MAINTENANCE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RING 10-12AWG #10 YELLOW datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
OSC SO 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
15P UMNL HDR ASSY PC 94VO SL datasheet.pdf
IC SOC FPGA 588 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
22000UF 25V 35X50MM 105C 5000H datasheet.pdf