Hirose Electric Co Ltd DF4-15P-2R26
DF4-15P-2R26 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-15P-2R26
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
CONN PLUG 15POS AWG26 STRAIGHT
Datasheet Download
DF4-15P-2R26.pdf
Availability of DF4-15P-2R26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-15P-2R26 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-15P-2R26
Internal Part NumberEIS-DF4-15P-2R26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesDF4
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions15
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-15P-2R26
Related LinksDF4-15, DF4-15P-2R26 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-15P-2R26 Details Description
Related parts for DF4-15P-2R26
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PROGR datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CCTV DUAL OPTION 6" RISE KNOB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 50POS datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 1' GR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf