Hirose Electric Co Ltd DF4-26DP-2C
DF4-26DP-2C picture photo
Mfg. Part Number
DF4-26DP-2C
Brief Description
CONN PLUG 26POS DOUBLE CRIMP
Datasheet Download
DF4-26DP-2C.pdf
Availability of DF4-26DP-2C
QUANTITY
DF4-26DP-2C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-26DP-2C
Internal Part NumberEIS-DF4-26DP-2C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Connector TypeHousing
Number of Positions26
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting Type-
Cable TerminationCrimp
Wire Gauge-
FeaturesContacts Not Included
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions Loaded-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-26DP-2C
Related LinksDF4-2, DF4-26DP-2C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-26DP-2C Details Description
Related parts for DF4-26DP-2C
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4M 256X16 44TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR ROCKER datasheet.pdf
33UF 35V 5X11MM 105C 2000H datasheet.pdf