Hirose Electric Co Ltd DF4-3PA-2R28
DF4-3PA-2R28 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-3PA-2R28
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
CONN PLUG 3POS AWG28 R/ANGLE
Datasheet Download
DF4-3PA-2R28.pdf
Availability of DF4-3PA-2R28
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-3PA-2R28 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-3PA-2R28
Internal Part NumberEIS-DF4-3PA-2R28
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesDF4
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions3
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Cable TerminationIDC
Wire Gauge28 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-3PA-2R28
Related LinksDF4-3P, DF4-3PA-2R28 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-3PA-2R28 Details Description
Related parts for DF4-3PA-2R28
TIP REPLACEMENT .125" 700 DEG datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
COVER CIRCULAR .785" ID 1000PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR SGL 6DSBGA datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP12A 16DFN datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISR 2.25V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 158 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 4TMLF datasheet.pdf