Hirose Electric Co Ltd DF57H-2P-1.2V(23)
DF57H-2P-1.2V(23) picture photo
Mfg. Part Number
DF57H-2P-1.2V(23)
Brief Description
CONN HDR 1.2MM 2POS
Datasheet Download
DF57H-2P-1.2V(23).pdf
Availability of DF57H-2P-1.2V(23)
QUANTITY
DF57H-2P-1.2V(23) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF57H-2P-1.2V(23)
Internal Part NumberEIS-DF57H-2P-1.2V(23)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDF57 Low Profile Wire-to-Board Connectors
Swing Lock Series Introduction
Video FileDF57 Swing Lock Connector System
Featured ProductDF57H Series
SeriesDF57H
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.047" (1.20mm)
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness39µin (1.00µm)
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF57H-2P-1.2V(23)
Related LinksDF57H-2P, DF57H-2P-1.2V(23) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF57H-2P-1.2V(23) Details Description
Related parts for DF57H-2P-1.2V(23)
FILTER LINE 4.7MH 2.5A TYPE 650 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.41A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 2POS datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 4POS CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf