Hirose Electric Co Ltd DF62-EP30PCA
DF62-EP30PCA picture photo
Mfg. Part Number
DF62-EP30PCA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN CRIMP PIN 30AWG
Datasheet Download
DF62-EP30PCA.pdf
Availability of DF62-EP30PCA
QUANTITY
DF62-EP30PCA Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62-EP30PCA
Internal Part NumberEIS-DF62-EP30PCA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesDF62
PackagingBulk
Type-
Pin or SocketPin
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62-EP30PCA
Related LinksDF62-E, DF62-EP30PCA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62-EP30PCA Details Description
Related parts for DF62-EP30PCA
CAP FILM 10000PF 5% 10VDC 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTIVE TERM KIT COMBO ST & SC datasheet.pdf
TRANS OFF LINE POWER ST VIPER17L datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2ROW R/A T/H datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 152 datasheet.pdf
2.5 W/B REC HSG FRIC LOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN ARRAY 315POS T/H datasheet.pdf