Hirose Electric Co Ltd DF80-30P-0.5SD(52)
DF80-30P-0.5SD(52) picture photo
Mfg. Part Number
DF80-30P-0.5SD(52)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 30POS SHLD AU
Datasheet Download
DF80-30P-0.5SD(52).pdf
Availability of DF80-30P-0.5SD(52)
QUANTITY
DF80-30P-0.5SD(52) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF80-30P-0.5SD(52)
Internal Part NumberEIS-DF80-30P-0.5SD(52)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMicro-Coaxial Connector
Video FileTablet PC Connectors - Hirose
Featured ProductHirose DF80 Series
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDF80
PackagingCut Tape (CT)
Connector TypePlug
Contact TypeOuter Shroud Contact
Number of Positions30
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Right Angle
Fastening TypeLatch Lock
Cable TerminationSolder
Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
Wire Gauge32-36 AWG, 40-46 AWG
FeaturesClosed End
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF80-30P-0.5SD(52)
Related LinksDF80-30P-, DF80-30P-0.5SD(52) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF80-30P-0.5SD(52) Details Description
Related parts for DF80-30P-0.5SD(52)
BRD SPT SNAP LOCK THR STUD 3/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 24 POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
TT330SM REPLACEMENT POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf