Hirose Electric Co Ltd DF80D-30P-0.5SD(51)
DF80D-30P-0.5SD(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF80D-30P-0.5SD(51)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN PLUG 30POS 0.5MM
Datasheet Download
DF80D-30P-0.5SD(51).pdf
Availability of DF80D-30P-0.5SD(51)
QUANTITY
DF80D-30P-0.5SD(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF80D-30P-0.5SD(51)
Internal Part NumberEIS-DF80D-30P-0.5SD(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDF80
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug
Contact TypeOuter Shroud Contact
Number of Positions30
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeLatch Lock
Cable TerminationSolder
Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
Wire Gauge32-36 AWG, 40-46 AWG
FeaturesClosed End
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness1.97µin (0.05µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF80D-30P-0.5SD(51)
Related LinksDF80D-30P, DF80D-30P-0.5SD(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF80D-30P-0.5SD(51) Details Description
Related parts for DF80D-30P-0.5SD(51)
HOLDER BATTERY 1CELL D ALUM datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC 12 BIT 66 KSPS ADC S/O 20-DIP datasheet.pdf
IC REG SW DUAL SYNC VID 28SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP POLY 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf