Hirose Electric Co Ltd DF9A-15S-1V(69)
DF9A-15S-1V(69) picture photo
Mfg. Part Number
DF9A-15S-1V(69)
Brief Description
CONN RECEPT 15POS 1MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF9A-15S-1V(69).pdf
Availability of DF9A-15S-1V(69)
QUANTITY
DF9A-15S-1V(69) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF9A-15S-1V(69)
Internal Part NumberEIS-DF9A-15S-1V(69)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF9
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions15
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights4.3mm
Height Above Board0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF9A-15S-1V(69)
Related LinksDF9A-15, DF9A-15S-1V(69) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF9A-15S-1V(69) Details Description
Related parts for DF9A-15S-1V(69)
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SOIC datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 20-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC datasheet.pdf