Hirose Electric Co Ltd DF9A-21S-1V(20)
DF9A-21S-1V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF9A-21S-1V(20)
Brief Description
CONN RECEPT 21POS 1MM SMD TIN
Datasheet Download
DF9A-21S-1V(20).pdf
Availability of DF9A-21S-1V(20)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF9A-21S-1V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF9A-21S-1V(20)
Internal Part NumberEIS-DF9A-21S-1V(20)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package34
SeriesDF9
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions21
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights4.3mm
Height Above Board0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF9A-21S-1V(20)
Related LinksDF9A-21, DF9A-21S-1V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF9A-21S-1V(20) Details Description
Related parts for DF9A-21S-1V(20)
IC REG CTRLR BST PWM 6-SNB datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 49.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
GUIDE TOP WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN M23 datasheet.pdf