Hirose Electric Co Ltd DF9A-25P-1V(69)
DF9A-25P-1V(69) picture photo
Mfg. Part Number
DF9A-25P-1V(69)
Brief Description
CONN HEADER 25POS 1MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF9A-25P-1V(69).pdf
Availability of DF9A-25P-1V(69)
QUANTITY
DF9A-25P-1V(69) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF9A-25P-1V(69)
Internal Part NumberEIS-DF9A-25P-1V(69)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF9
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader, Center Strip Contacts
Number of Positions25
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights4.3mm
Height Above Board0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF9A-25P-1V(69)
Related LinksDF9A-25, DF9A-25P-1V(69) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF9A-25P-1V(69) Details Description
Related parts for DF9A-25P-1V(69)
SOCKET,MIN-SPR B-N SN-SN SER-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC PLL CLK MULTIPLIER 8-SOIC datasheet.pdf
IC SERIALIZER 10-BIT 28-SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE FLANGE 120" datasheet.pdf