Hirose Electric Co Ltd DF9A-25S-1V(22)
DF9A-25S-1V(22) picture photo
Mfg. Part Number
DF9A-25S-1V(22)
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN RECEPT 25POS 1MM SMD TIN
Datasheet Download
DF9A-25S-1V(22).pdf
Availability of DF9A-25S-1V(22)
QUANTITY
DF9A-25S-1V(22) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF9A-25S-1V(22)
Internal Part NumberEIS-DF9A-25S-1V(22)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBoard to Board and Board to FPC Connectors
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesDF9
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions25
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights4.3mm
Height Above Board0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF9A-25S-1V(22)
Related LinksDF9A-25, DF9A-25S-1V(22) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF9A-25S-1V(22) Details Description
Related parts for DF9A-25S-1V(22)
JUMPER-H1505TR/A2015R/X 10" datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 96-BGA datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 2500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf