Murata Electronics North America DFC21R48P024HHA
DFC21R48P024HHA picture photo
Mfg. Part Number
DFC21R48P024HHA
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DFC21R48P024HHA.pdf
Availability of DFC21R48P024HHA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DFC21R48P024HHA Order Process
Ship out your order
Specifications of DFC21R48P024HHA
Internal Part NumberEIS-DFC21R48P024HHA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DFC21R48P024HHA today.
SeriesDFC21R48P
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFC21R48P024HHA
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDFC21R4, DFC21R48P024HHA Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DFC21R48P024HHA Details Description
Related parts for DFC21R48P024HHA
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 88.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf