Diodes Incorporated DFLT45A-7
DFLT45A-7 picture photo
Mfg. Part Number
DFLT45A-7
Brief Description
TVS DIODE 45VWM POWERDI123
Datasheet Download
DFLT45A-7.pdf
Availability of DFLT45A-7
QUANTITY
DFLT45A-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFLT45A-7
Internal Part NumberEIS-DFLT45A-7
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.1A
Power - Peak Pulse225W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFLT45A-7
Related LinksDFLT, DFLT45A-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DFLT45A-7 Details Description
Related parts for DFLT45A-7
CONN HEADER .100 SNGL STR 8POS datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA 12" RG-316DS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf