Vishay Thin Film DFNA1001CT1
DFNA1001CT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA1001CT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA1001CT1.pdf
Availability of DFNA1001CT1
QUANTITY
DFNA1001CT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA1001CT1
Internal Part NumberEIS-DFNA1001CT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThin Film DFN Resistor Dividers
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesDFN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA1001CT1
Related LinksDFNA1, DFNA1001CT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA1001CT1 Details Description
Related parts for DFNA1001CT1
IC VOLT DETECT 2.0V N-CH OD SMD datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT SHIELDED datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" CLEAR 5X4' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
KIT EVAL FOR CRO29508 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500K OHM 1% 25W datasheet.pdf