Vishay Thin Film DFNA2001BT1
DFNA2001BT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA2001BT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA2001BT1.pdf
Availability of DFNA2001BT1
QUANTITY
DFNA2001BT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA2001BT1
Internal Part NumberEIS-DFNA2001BT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThin Film DFN Resistor Dividers
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesDFN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA2001BT1
Related LinksDFNA2, DFNA2001BT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA2001BT1 Details Description
Related parts for DFNA2001BT1
RES SMD 511 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG FMAL PLAS 3PIN SILVER datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT 18-SOIC datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 42.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SIZE 20, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf