Murata Electronics North America DFY2R818CR948KHA-TA2210
DFY2R818CR948KHA-TA2210 picture photo
Mfg. Part Number
DFY2R818CR948KHA-TA2210
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DFY2R818CR948KHA-TA2210.pdf
Availability of DFY2R818CR948KHA-TA2210
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DFY2R818CR948KHA-TA2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFY2R818CR948KHA-TA2210
Internal Part NumberEIS-DFY2R818CR948KHA-TA2210
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DFY2R818CR948KHA-TA2210 today.
SeriesDFY2R818CR948
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFY2R818CR948KHA-TA2210
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DFY2R818CR948KHA-TA2210 Details Description
Related parts for DFY2R818CR948KHA-TA2210
IC RELAY PHOTOVO 100V 375MA 8SMD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO HV 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 20V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 251MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE DVR LO-SIDE DL 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3.25A datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf