Hirose Electric Co Ltd DH32B-27S/CU-MP(62)
DH32B-27S/CU-MP(62) picture photo
Mfg. Part Number
DH32B-27S/CU-MP(62)
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
CRIMPING DIE 27 POS
Datasheet Download
DH32B-27S/CU-MP(62).pdf
Availability of DH32B-27S/CU-MP(62)
QUANTITY
DH32B-27S/CU-MP(62) Order Process
Ship out your order
Specifications of DH32B-27S/CU-MP(62)
Internal Part NumberEIS-DH32B-27S/CU-MP(62)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
SeriesDH32B
Accessory TypeCrimp Head Components
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DH32B-27S/CU-MP(62)
Related LinksDH32B-27S, DH32B-27S/CU-MP(62) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DH32B-27S/CU-MP(62) Details Description
Related parts for DH32B-27S/CU-MP(62)
SWITCH ROTARY SLOTTED GRAY CODE datasheet.pdf
INSERT VOLT SELECTOR PEM MARKED datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 5"XNH S ULF datasheet.pdf
IC CONV AC/DC 12-SIP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.5KV AXIAL datasheet.pdf