Hirose Electric Co Ltd DH32B-37S
DH32B-37S picture photo
Mfg. Part Number
DH32B-37S
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
IDC PLUG 37POS
Datasheet Download
DH32B-37S.pdf
Availability of DH32B-37S
QUANTITY
DH32B-37S Order Process
Ship out your order
Specifications of DH32B-37S
Internal Part NumberEIS-DH32B-37S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DH32B-37S
Related LinksDH32, DH32B-37S Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DH32B-37S Details Description
Related parts for DH32B-37S
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM SMPS datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
33UF 100V 8X11,5 datasheet.pdf