Murata Electronics North America DHS4E4C112KH2B
DHS4E4C112KH2B picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4C112KH2B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1100PF 15KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4C112KH2B.pdf
Availability of DHS4E4C112KH2B
QUANTITY
DHS4E4C112KH2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4C112KH2B
Internal Part NumberEIS-DHS4E4C112KH2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDHS
PackagingBulk
Capacitance1100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension1.181" Dia x 0.768" L (30.00mm x 19.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4C112KH2B
Related LinksDHS4E4C, DHS4E4C112KH2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4C112KH2B Details Description
Related parts for DHS4E4C112KH2B
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 1206 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIE FASTENER datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf