Murata Electronics North America DHS4E4D281KC2B
DHS4E4D281KC2B picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4D281KC2B
Brief Description
CAP CER 280PF 20KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4D281KC2B.pdf
Availability of DHS4E4D281KC2B
QUANTITY
DHS4E4D281KC2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4D281KC2B
Internal Part NumberEIS-DHS4E4D281KC2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
PackagingBulk
Capacitance280pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Size / Dimension0.787" Dia x 1.004" L (20.00mm x 25.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4D281KC2B
Related LinksDHS4E4D, DHS4E4D281KC2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4D281KC2B Details Description
Related parts for DHS4E4D281KC2B
IC COMP W/REF LP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
PLUG HE14 IDC 180 2X3 P AWG28-26 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 330A DO205 datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
IC FPGA SOC 60K LUTS datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf