Murata Electronics North America DHS4E4D281KC2B
DHS4E4D281KC2B picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4D281KC2B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 280PF 20KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4D281KC2B.pdf
Availability of DHS4E4D281KC2B
QUANTITY
DHS4E4D281KC2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4D281KC2B
Internal Part NumberEIS-DHS4E4D281KC2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDHS
PackagingBulk
Capacitance280pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension0.787" Dia x 1.004" L (20.00mm x 25.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4D281KC2B
Related LinksDHS4E4D, DHS4E4D281KC2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4D281KC2B Details Description
Related parts for DHS4E4D281KC2B
CONN FFC FPC TOP 27POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K BYTE-PROG 32-LQFP datasheet.pdf
VARISTOR 1620V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
DIAL DEPTH GAUGE FOR CT datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2SKT CRIMP datasheet.pdf
SLMT,4F,SNB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 20AWG RED datasheet.pdf