Murata Electronics North America DHS4E4D881KH2B
DHS4E4D881KH2B picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4D881KH2B
Brief Description
CAP CER 880PF 20KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4D881KH2B.pdf
Availability of DHS4E4D881KH2B
QUANTITY
DHS4E4D881KH2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4D881KH2B
Internal Part NumberEIS-DHS4E4D881KH2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
PackagingBulk
Capacitance880pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Size / Dimension1.181" Dia x 1.004" L (30.00mm x 25.50mm)
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4D881KH2B
Related LinksDHS4E4D, DHS4E4D881KH2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4D881KH2B Details Description
Related parts for DHS4E4D881KH2B
CONN HEADER 4POS .100 VERT TIN datasheet.pdf