TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E17-26SN
DJT10E17-26SN picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E17-26SN
Brief Description
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
DJT10E17-26SN.pdf
Availability of DJT10E17-26SN
QUANTITY
DJT10E17-26SN Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E17-26SN
Internal Part NumberEIS-DJT10E17-26SN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E17-26SN
Related LinksDJT10E, DJT10E17-26SN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E17-26SN Details Description
Related parts for DJT10E17-26SN
RES SMD 698K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
HOOK TEST CONN INS PIERCING BLK datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS 0.156 datasheet.pdf