TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E19-32JN-LC
DJT10E19-32JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E19-32JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
DJT10E19-32JN-LC.pdf
Availability of DJT10E19-32JN-LC
QUANTITY
DJT10E19-32JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E19-32JN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E19-32JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E19-32JN-LC
Related LinksDJT10E19, DJT10E19-32JN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E19-32JN-LC Details Description
Related parts for DJT10E19-32JN-LC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
BIT TORQ-SET SZ10 0.98" 2/PK datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 320 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf